sif_logo_post

Anmäl dig till årets fotbollskola

I år kan du som vanligt anmäla dig till Landslagets fotbollsskola som arrangeras av Saxemara IF.
Anmälan är öppen för barn från 7 års ålder.

Fotbollsskolan genomförs ute i Saxemara på Hejan mellan lördag – tisdag 11-14/6.

Pris: 550 kr/barn. Syskonrabatt är 100kr

Förutom fotbollsskolan så ingår i priset t-shirt från Landslagets fotbollsskola, drickaflaska samt en fotboll. 

Anmälan görs nedan:

https://start.landslagetsfotbollsskola.se/show_club?club_id=9689

Vid frågor, hör av er till

Saxemara IF:s kansli 0457-42103

 

 

sif_logo_post

Spelschema för Willys Sportlovscup

Gruppindelning och spelschema för Willys Sportlovscup 2015

willys_1

Onsdagen 18/2 – P10

GRUPP 1                                                        GRUPP 2
1.SAXEMARA IF 2                                           1. SAXEMARA IF 1
2.RÖDEBY AIF 2                                              2. RÖDEBY AIF 1
3.BELGANET/HALLABRO                              3. SILLHÖVDA AIK 2
4.SILLHÖVDA AIK 1                                        4. SÖLVESBORG GOIF 2
5.SÖLVESBORG GOIF 1                                 5. SAXEMARA IF 3
                                                                          6. NÄTTRABY GOIF
 
A-SAL                                                                        
9,00   SAXEMARA 2 – RÖDEBY 2
9,15   RÖDEBY 1 – SAXEMARA 3
9,30   SAXEMARA 1 – SÖLVESBORG 2
9,45   BELGANET/H – SILLHÖVDA 1
10,00 SILLHÖVDA 2 – SÖLVESBORG 2           
10,15 SÖLVESBORG 1 – RÖDEBY 2
10,30 RÖDEBY 1 – SILLHÖVDA 2
10,45 NÄTTRABY – SAXEMARA 1                                        
11,00 SILLHÖVDA 1 – SAXEMARA 2
11,15 SAXEMARA 3 – SILLHÖVDA 2         
11,30 BELGANET/H -  SÖLVESBORG 1
11,45 NÄTTRABY – SAXEMARA 3
12,00 SAXEMARA 1 – -RÖDEBY 1
12,15 RÖDEBY 2 – SILLHÖVDA 1
12,30 SÖLVESBORG 2 – NÄTTRABY     
12,45 SAXEMARA 2 – BELGANET/H
13,00 SILLHÖVDA 2 – SAXEMARA 1
13,15 SÖLVESBORG 2 – RÖDEBY 1
13,30 SILLHÖVDA 1 – SÖLVESBORG 1
13,45 SÖLVESBORG 2 – SAXEMARA 3    
14,00 RÖDEBY 2 – BELGANET/H
14,15 SAXEMARA 3 – SAXEMARA 1
14,30 RÖDEBY 1 – NÄTTRABY             
14,45  SÖLVESBORG 1 – SAXEMARA 2                                 
15,00 SILLHÖVDA 2 – NÄTTRABY    
 
15,15 SEMIFINAL 1
15,30 SEMIFINAL 2  
15,45 FINAL   
 
 
Torsdagen 19/2 – P12
 
GRUPP 1                                                        GRUPP 2
1.NÄTTRABY GOIF 1                                      1.NÄTTRABY GOIF 2
2.KALLINGE SK                                              2.RONNEBY BK 2
3.FK KARLSKRONA 2                                    3.FK KARLSKRONA 1
4.RONNEBY BK1                                            4.SAXEMARA IF
5.RÖDEBY AIF  
 
A-SAL                                                                       
9,00  NÄTTRABY 1- KALLINGE                         
9,15   NÄTTRABY 2- RONNEBY 2                
9,30   KARLSKRONA 2 – RONNEBY 1                           
9,45   RÖDEBY – KALLINGE                         
10,00 KARLSKRONA 1 – SAXEMARA                      
10,15 RONNEBY 1 – NÄTTRABY 1                         
10,30  KARLSKRONA 2 – RÖDEBY                             
10,45  NÄTTRABY 2 – KARLSKRONA 1                         
11,00  KALLINGE – RONNEBY 1                              
11,15  RONNEBY 2- SAXEMARA
11,30  NÄTTRABY 1 – KARLSKRONA 2
11,45  RONNEBY 1 – RÖDEBY
12,00  NÄTTRABY 2 – SAXEMARA
12,15  KALLINGE – KARLSKRONA 2
12,30  RONNEBY 2- KARLSKRONA 1
12,45  RÖDEBY – NÄTTRABY 1                          
 
13,00 SEMIFINAL 1
13,15 SEMIFINAL 2
13,30 FINAL